توجه توجه توجه :

(لطفا با دقت و حوصله بخوانید)

همراهان گرامی با توجه محدودیت اعمال شده از طرف سایت گمرک و اتصال سایت گمرک به پلیس گذرنامه از تاریخ 98/03/01 چنانچه قصد خرید محصولات پیش خرید یا بدون رجیستر(بر عهده مشتری) دارید این نکته را در نظر داشته باشید هنگام پرداخت عوارض گمرکی در سایت گمرک در قسمتی که نیاز به وارد کردن شماره پاسپورت میباشد حتما باید شماره پاسپورت معتبر که طی 3ماه اخیر سفر داشته و مهر خروج خورده است وارد شود در غیر اینصورت با پیغام خطای تردد پلیس گذرنامه مواجه خواهید شد و قادر به پرداخت عوارض گمرکی و دریافت کد فعالسازی نخواهید بود (یعنی وارد کردن هر شماره گذرنامه دلخواه و فیک معتبر نمیباشد و با خطا مواجه خواهید شد. ) با توجه به موارد و شرایط بالا خواهشمندیم در هنگام خرید نهایت دقت را لحاظ فرمایید و فقط در صورت دارا بودن شرایط بالا اقدام به ثبت سفارش محصولات بدون رجیستر و پیش خرید فرمایید چراکه فروشگاه در این زمینه هیچ مسئولیتی را عهده دار نخواهد بود.

 

***مهم: همان طور که در پایین ذکر شد کد ملی ، شماره تلفن و شماره گذرنامه می بایست برای یک شخص باشد ولی الزما نیازی نیست حتما برای خود شما باشد و شما می توانید اطلاعات مورد نظر را از اطرافیان و یا اقوام خود دریافت کنید و وارد نمایید

 

***جدیدترین آپدیت: برای رجیستری یک شماره پاسپورت که در طول سه ماه قبل ورود به کشور خورده مورد نیاز است

 

 

 

ثبت تلفن همراه در سامانه همتا

ابتدا با سیم کارت دلخواه (جهت جلوگیری از فعال سازی اشتباه ترجیحاً سیم کارت خریدار باشد)، کد دستوری #۷۷۷۷* را شماره‌گیری نموده و گزینه تماس را انتخاب کنید. و با ارسال عدد ۲، گزینه «فعالسازی» را انتخاب کنید.

در مرحله بعدی، باید شناسه (IMEI 1) دستگاهی که قصد فعال سازی آن را دارید، وارد کنید.

شناسه (IMEI) دستگاه، به تعداد اسلات دستگاه (شکاف برای قرارگیری سیم‌کارت) بستگی دارد و بر روی جعبه، پشت باتری یا با شماره‌گیری #06#*، قابل‌ مشاهده است. برای انجام کلیه فرآیندها در سامانه همتا، باید 15 رقم ابتدایی این شناسه (IMEI 1)، بدون هرگونه علامت اضافی (ممیز، خط تیره و ...) استفاده شود.

در این مرحله باید شماره سیمکارتی که قصد فعالسازی دستگاه با آن سیمکارت را دارید، وارد کنید.

 

در این مرحله باید کد فعالسازی را وارد کنید. کد فعالسازی یک عدد ۶ رقمی است که با صفر شروع نمی شود.

 

در این مرحله پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود که در آن شناسه (IMEI) و شماره سیمکارت وارد شده نمایش داده شده است. درصورتیکه اطلاعات این پیغام مورد تأیید شما است، عدد ۱ را وارد نمایید.

 

درنهایت پیغامی برای شما نمایش داده می‌شود که بیانگر فعال سازی موفق دستگاه با شناسه (IMEI) مربوطه، برای شماره سیمکارت ارائه شده است. این پیغام به صورت پیامکی نیز ارسال خواهد شد.