بنا به اطلاعیه های قبلی و انتشار نسخه های بتا (آزمایشی) رابط کاربری MIUI 10  پس از برطرف نمودن مشکلات، اکنون چند روزی است که نسخه پایدار این رابط کاربری برای تعدادی از مدل ها به صورت منطقه ای در حال ارائه می باشد. لازم به ذکر است این به روز رسانی ابتدا در کشور های چین و سپس هند به صورت آنلاین ارائه می شود.
تاکنون اطلاات دقیقی از برنامه زمانبندی ارائه برای مدل های مختلف از سوی شرکت شیائومی اعلام نشده اما با توجه به اعلام قبلی مدل های زیر این بروزرسانی را دریافت می‌نمایند:
 
Mi Mix 2, Mi Mix 2S, Mi 6, Mi 5s Plus, Mi 5s, Mi 5, Mi 4, Mi 3, Mi Note 2, Mi Max 2,  Mi Max , Mi 8, Mi 8SE, Mi 8 Explorer Edition, Mi 6X
Redmi Note 5, Redmi Note 5 Pro, Redmi Note 5A, Redmi Note 5A Prime, Redmi Note 4, Redmi Note 4X, Redmi Note 3 
Redmi 6 Pro, Redmi 6, Redmi S2, Redmi 5, Redmi 5 Plus, Redmi Pro, Redmi 5A, Redmi 4, Redmi 4 Prime, Redmi 4A, Redmi 3S , Redmi 3X
Redmi Y2, Redmi Y1, Redmi Y1 Lite
این رابط کاربری که با پشتیبانی از هوش مصنوعی عرضه می شود مانند اندروید ۹ قادر است حرکات کاربر را شناسایی کند و بر اساس این شناخت حرکت بعدی را حدس بزند و راحتی انجام کار با گوشی هوشمند را برای کاربر مهیا کند. سرعت اجرای اپلیکیشن ها مختلف با بروزرسانی MIUI 10 افزایش یافته است. همچنین در بخش کار با دوربین های دوگانه ثبت تصاویر پورتره‌ با کیفیت بیشتری انجام می‌پذیرد و افکت بوکه در MIUI 10 بنابر تصاویر نمونه‌ای که شیائومی در رویدادی که در شنزن چین برگزار شد٬ نمایش داد بهبود قابل‌توجهی داشته است.
تغییراتی نظیر دایره‌ای شکل شدن آیکون‌های رابط کاربری و تغییرات انیمیشن‌های حرکت بین صفحات نیز در MIUI 10 به چشم می خورد.
به نمایش گذاشتن برنامه‌های اخیر یا ریسنتس ویو٬ بهترین تحول MIUI 10 در مقایسه با MIUI 9 محسوب می شود. برخلاف شایعاتی که درباره شباهت‌های MIUI 10 و اندروید ۹ منتشر شده بود٬ حالت نمایش برنامه‌های اخیر هیچ شباهتی به هیچ کدام از نسخه های اندروید ندارد. پیش از این گزینه‌ها و برنامه های باز در دو حالت عمودی و افقی برای نمایش دادن قرار می‌گرفتند اما در این رابط کاربری شیائومی دو ردیف عمودی را برای قرارگیری پنجره‌ی برنامه‌های باز در نظر گرفته تا بیشترین استفاده از فضای موجود در صفحه‌نمایش برای کاربر فراهم گردد. برای حذف یا بستن برنامه‌ها در کاربر می‌تواند پنجره‌های موجود را به اطراف بکشد (سوایپ کند).
 
لازم به ذکر است تاکنون گوشی های Redmi S2/Y2, Mi 8, Mi 8 se, Mi Mix2s, Redmi Note 5 Pro, Mi 6 و تبلت Mi Pad4  این بروز رسانی را در چین و هند دریافت نموده اند. حجم تقریبی این آپدیت بسته به نوع گوشی حدودا تا ۲ گیگابایت می باشد.
 
آیا شما این بروز رسانی را تاکنون دریافت نموده اید؟! سوالات خود را در این خصوص مطرح نمایید تا پاسخگو باشیم.